Bağcılar Belediyesi - Rehabilitasyon Merkezi

Adres    : Barbaros Mah. 18. Sk. No:11 Bağcılar - İSTANBUL
Telefon : (0212) 489 20 50

"Önce insan " sloganıyla yola çıkan Bağcılar Belediyesi; ilçede yaşayan bedensel engellilerin de ihtiyaşlarını karşılamak için tüm imkanlarını seferber etmektedir.Bu konuda Belediyenin önemli hedeflerinden biri olan, Rehabilitasyon Merkezi açılmış ve tam donanımlı bir merkez haline girmiştir.Burada engelli vatandaşlarımızın hem tedavileri hem de her türlü eğitimleri gerçekleştirilerek hayata güvenle bakmaları ve kendi kendilerine yetmeleri ögretilmekte, gayemizin, insanlarımızın mutluluğu olduğuna hem yaptıklarımızla, hem söylediklerimizle ortaya koyuyoruz.

Bağcılar' da yaşayan engellilerimiz için açtığımız Rehabilitasyon Merkezimiz de aynı gayeye hizmet ediyor. İlçemizdeki bedeni ve zihni engellilerimizin tedavizi , topluma kazandırılmasıiçn en modern donanıma sahip Rehabilitasyon Merkezi'ni kurduk.Merkezimizde;

Hidroterapi havuzu
Eğitim birimleri
Fiziksel ve psikolojik tedavi birimleri
Toplantı salonları
Kütüphane
Sosyal ve aile hizmetleri bölümü
Çocuk oyun odaları
Bağcılar Başak Engelliler Rehabilitasyon Merkezi 5 katlı bir merkez ve parktan oluşmaktadır. Rehabilitasyon merkezinde idari odaların yanında 1 bekleme odası, 1 iş-uğraşı odası, 12 bireysel terapi odası, 2 duyu algı odası, okuma yazma sınıfı, yemekhane, personel dinlenme odası, 3 fizyoterapi odası, 3 grup odası ve aynı zamanda bilgisayar ve eğitim odası bulunmaktadır.

Kurumda konusunda uzman 3 çocuk gelişimi eğiticisi, 3 fizyoterapi uzmanı, 3 hidroterapi uzmanı, 2 psikolojik danışman ve rehber öğretmen, 2 psikolog, 1 sınıf öğretmeni, 1 özel eğitimci, 2 ofis elemanı, 5 çocuk eğiticisi, 2 hizmetli ve 3 şoför hizmet vermektedir.