Bağcılar Belediyesi - Halk Sarayı

Adres   : Yeni Mahallesi Dökümcüler Caddesi
              No:8 Bağcılar / İSTANBUL
Telefon : 0212 515 52 52

Halk Sarayında;

- 400 kişilik anfili nikah salonu
- 1000 kişilik çok amaçlı salon
- Gelin ve damat hazırlanma odası
- Düğün salonu
- Açık ve kapalı otopark
- 6 m yüksekliğinde şelale ve bitkilendirilmiş yürüyüş yolları
- Evlendirme Müdürlüğü
- Fuayeler
- Mescit
- Çocuk oyun alanları

Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Bağcılar halkının yararlanması için ilk defa "Halk Sarayı" adıyla büyük bir kültür merkezi ve nikah salonu yaptırdı. "Krallara değil, halka saray" sloganıyla yola çıkan Başkan Feyzullah Kıyıklık Selçuklu ve Osmanlı Mimarisinin izlerini taşıyan ve yaklaşık 6 bin m2 alan üzerine inşaa edilen Halk Sarayını 8 ay gibi kısa bir zamanda bitirdi. Bağcılar halkının 4 dönem seçimlerde daima kendilerini seçtiğini hatırlatan Başkan Feyzullah Kıyıklık şunları söylüyor: "Biz halkımızın bize gösterdiği sevgiye ve ilgiye, onlara layık hizmet üreterek cevap vermeye çalışıyoruz.

Bağcılar halkı, ekonomik alanda geliştikçe, kültürel alanda da kendini geliştirmeye çalışıyor ve bizden bizden kültür merkezi istiyor.
Biz de, önce Bağcılar Kültür Merkezi'ni sonra da Halk Sarayı'nı yaparak, halkın ihtiyacına cevap vermeye çalışıyoruz. Her iki kültür merkezimizde, halkımızın kültür hayatını zenginleştirecek, İstanbul kültürüne uyum sağlamasına katkıda bulunacak kültürel etkinlikler gerçekleştiriyoruz."

Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Halk Sarayı'nın özelliklerini ise şöyle anlatıyor:

"Bodrum katta 175 m2'lik giriş fuayesinden, 2 asansör ve ana merdivenle zemin kata ulaşıyor. Zemin katta 400 kişilik anfili nikah salonu, Fuaye, Vip Salonu, girişleri farklı 2 Gelin Odası ve Açı Düğün Salonuna açılan Tebrik Salonu mevcut. Binanın arkasında 1480 m2 alanda 8 adet Tekstil Çadır örtüleri ile Açık Düğün Alanı bulunuyor.""Ayrıca açık alana hizmet veren 168 m2 Sahne ve Sahnenin iki yanında 6 m yüksekliğe ulaşan kademeli havuzlar, Self Servis Büfe, Mutfak ve WC' ler yer alıyor. Çocuk oyun GruplarıylaYeşil Alanda aynı bahçe içinde. 1. Katta 700 kişi kapasiteli Yemek Salonu. Kabul Salonu ve 113 m2'lik tam kapasiteli mutfak mevcut. Teras katı da gerektiğinde 1000 kişilik Açık Düğün Alanı olarak kullanıla bilecek şekilde düzenlendi. Binanın bodrum katında Dökümcüler Caddesi cephesinde 20 m2'lik 4 dükkan, 30 araç kapasiteli Otopark ve İdari Bölüm Ofisleri bulunuyor.