BAĞCILAR’DA BUZ PATENİ PİSTİ AÇILDI

Bağcılar’da buz pateni pisti açıldı

Bağcılar Belediyesi, ilçede buz pateni sporuna ilgiyi artırmak için buz pateni pisti açtı. Demirkapı Mahallesi’nde açılışı yapılan pistten, evlerindeki geri dönüşüm atıklarını getirenler ücretsiz yararlanabilecekler.


Bağcılar Belediyesi buz pateni sporuna ilgiyi artırmak için ilçede buz pateni pisti kurdu. Buz pateni pistinde kaymak isteyenlerin geri dönüşüm atıklarını getirmeleri yetiyor. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, özellikle yeni nesillere çevre duyarlılığını aşılamak için böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi.

Demirkapı Mahallesi’nde açılışı yapılan buz pateni pisti 30 Haziran’a kadar hizmet verecek. Evlerindeki pet şişe, kağıt, pil, atık yağ gibi geri dönüşüm imkanı olan atıkları getirenler pistten ücretsiz yararlanabilecek.


ENGELLİ HOKEY TAKIMI KURULACAK

Toplam 450 metre kare alan üzerine kurulu olan buz pateni pistine düzenli devam eden ve başarılı olanlardan, biri engelliler olmak üzere iki buz hokeyi katımı kurulacak.

Pistin açılışı, İstanbul Yıldızlar Artistik Buz Pateni Kulübü’nün minik öğrencileri ve İstanbul Buz Sporları Kulübü oyuncularının gösterisi ile açıldı. Açılışta konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, özellikle öğrencilere seslendi. Kağıt, pet ve cam şişe, atık yağ gibi atıkları getirenlerin pisten ücretsiz yararlanabileceklerini söyleyen Çağırıcı, özellikle yeni nesillerde çevre duyarlılığını artırmak istediklerini söyledi.

Oluşturulma Tarihi : 04.07.2013